Дніпрянка Єлизавета Литвиненко боротиметься на чемпіонаті світу з дзюдо

Скрольте вниз

Чемпіонат світу стане останнім змаганням для Єлизавети Литвиненко напередодні Олімпійських ігор в Парижі.
Світова першість розпочнеться в Об'єднаних Арабських Еміратах, в Дубаях 19 травня, і завершиться 23 травня.
 
Це буде старт, на якому більшість спортсменів з усього світу ще матимуть змогу боротись за олімпійські ліцензії. Однак й багато учасників вже будуть з ліцензіями і використають змагання, як контрольні перед олімпійським турніром.  Це стосується, власне, й нашої Єлизавети, яка остаточно оформила олімпійську ліцензію в своїй ваговій категорії -78 кг після Чемпіонату Європи.
 
Наразі, в заявці на чемпіонат світу з дзюдо 104 країни, 638 учасників. За медалі у вазі Литвиненко будуть боротися 42 учасниці.
 
В заявці ж збірної України на майбутні світові змагання тільки дев'ятеро найсильніших спортсменів, зокрема й Антон Савицький, Євгеній Балєвський та Михайло Свідрак, які ще спробують вибороти олімпійські ліцензії в своїх вагових категоріях.
 
Повний склад збірної України на чемпіонат світу:
-57 кг Дар'я Білодід
-78 кг Єлизавета Литвиненко, Юлія Курченко
-60 кг Артем Лесюк
-66 кг Богдан Ядов, Микита Голобородько
-81 кг Михайло Свідрак
-100 кг Антон Савицький
+100 кг Євгеній Балєвський.
 
До чемпіонату світу українці готувалися вдома, на олімпійській базі в Конча-Заспі. Збір завершиться у середу,15 травня.
 
Світова першість в Абу-Дабі стане другою в кар'єрі нашої 20-річної дзюдоїстки. Минулоріч наша збірна в чемпіонаті світу не боролась, а в 2022 році Ліза стала бронзовою призеркою дорослого чемпіонату світу з дзюдо в Ташкенті.
 
Бажаємо підійти до змагань в бойовому настрої, в гарній фізичній формі та виконати всі тренерські та особисті завдання на чемпіонат світу 2024! 
 
Вболіваємо за Лізу та пам'ятаємо, що головний старт року -  Олімпійські ігри в Парижі. Турнір з дзюдо відбудеться в столиці Франції з 27 липня до 2 серпня.