Дніпрянка Єлизавета Литвиненко завершила Чемпіонат Європи п'ятою

Скрольте вниз

25-27 квітня в Загребі (Хорватія) проходив Чемпіонат Європи з дзюдо (індивідуальні змагання). В ньому взяли участь 427 спортсменів з 47 країн Старого Світу. 
Збірна України завершила змагання з однією медаллю - золото у ваговій категорії до 57 кг виборола Дар'я Білодід. 
В кроці від медалі зупинилися Артем Лесок (-60 кг) та представниця Дніпропетровщини Єлизавета Литвиненко (-78 кг).
Вони завершили Чемпіонат Європи на п'ятих місцях.
 
Ліза провела на хорватських татамі чотири сутички, в двох виграла, а в двох програла - у півфіналі німкені Вагнер, та у "бронзовій" сутичкі німкені Боем.
Ще двоє українців - Богдан Ядов (-66 кг) та Юля Курченко (-78 кг) завершили змагання на сьомих місцях.
Загальний підсумок медального заліку - Україна сьома.
 
Для збірної України Чемпіонат Європи розглядався як контрольний старт в контексті підготовки до Олімпійських Ігор. Про це напередодні змагань говорив головний тренер збірної України Віталій Дуброва.
 
Після завершення змагань Президент Федерації дзюдо України Михайло Кошляк озвучив інформацію щодо учасників майбутньої Олімпіади в Парижі 2024. Питання закрите в чотирьох вагових категоріях, заявив очільник ФДУ. В тому числі в -78 кг. До Олімпійських Ігор буде готуватись саме наша Єлизавета Литвиненко.
 
"На сьогодні у нас є ясність щодо того, хто  виконав критерій відбору до Олімпійських Ігор. Це четвірка: Дільшот Халматов (-60 кг), Богдан Ядов (-66 кг), Дар'я Білодід (-57 кг), Єлизавета Литвиненко (-78 кг). По цим ваговим категоріям питання закрите. Запасні на Олімпійські ігри - це Артем Лесюк (-60 кг) та Юлія Курченко (-78 кг). Відбір для трійки дзюдоїстів: Михайло Свідрак (-81 кг), Антон Савицький (-100 кг), Євгеній Балєвський (+100 кг) ще триває", - написав Михайло Кошляк у своєму Facebook відразу після завершення Чемпіонату Європи.
 
28 квітня Чемпіонат Європи з дзюдо  в Загребі завершиться командним турніром. Україна в ньому не братиме участь.