Вболіваймо на Олімпійських іграх за дніпрянку Єлизавету Литвиненко!

Скрольте вниз

Сьогодні, 23 липня, о 19:45 з Києва збірна України з дзюдо вирушає на Олімпійські ігри в Париж.

Офіційна церемонія відкриття найважливішого спортивного старту чотириріччя відбудеться 26 липня. А вже наступного дня стартує олімпійський турнір з дзюдо. Відзначимо, що честь України захищатимуть пʼятеро дзюдоїстів.

Серед них ми найбільше вболіватимемо за представницю Дніпропетровщини, вихованку Центру олімпійської підготовки та спортивного клубу «Дзюдо Дніпро» Єлизавету Литвиненко. Вона боротиметься 1 серпня у ваговій категорії до 78 кг.

Нагадаємо, що Лізі зараз 20 років. Перші кроки в дзюдо вона робила в Покрові під керівництвом тренера Сергія Синілова. Після того, як завершила школу та вступила до Придніпровської державної академії фізичної культури та спорту, Ліза остаточно перебралася до Дніпра й стала тренуватися в спортивному клубі «Дзюдо Дніпро» та обласному Центрі олімпійської підготовки з дзюдо.

Наразі її особистими тренерами є Артем Блошенко й Сергій Синілов.

Найвище досягнення дзюдоїстки - бронзова призерка чемпіонату світу 2022 року серед дорослих. Після завоювання цієї нагороди Ліза підкорила й кілька подіумів престижних міжнародних турнірів світової серії IJF, зокрема в 2023 стала срібною призеркою Гран Прі Португалії, бронзовою призеркою Гран Прі в Австрії та бронзовою призеркою Мастерса в Угорщині; в 2024 році дівчина виборола бронзу Великого Шолому в Азербайджані, бронзу Гран Прі Австрії та Великого Шолому в Грузії.

Трансляція Олімпійського турніру з дзюдо буде в ефірі телеканалу Суспільне.

Тримаємо кулаки за Єлизавету Литвиненко та за всю збірну України з дзюдо - Дільшота Халматова,Богдана Ядова, Дарʼю Білодід, Христину Гоман! Бажаємо продемонструвати красиву боротьбу та виконати всі завдання-максимум на Олімпійські ігри!